HARLEY-DAVIDSON<sup>®</sup>Akce

Sportster Challenge vol.9

Sportster Challenge vol.9

Address

Daimlerova 3
Plzeň
Czech republic 301 00

04 říjen 2019 18:00 - 05 říjen 2019 18:00

Sportster Challenge je setkáním motocyklových nadšenců a vytrvalostní jízdou na motocyklech všeho druhu v běžném provozu. 

Hlavní kategorií je přitom „Harley-Davidson Sportster“, modelová řada H-D, která je nejtradičnější, osvědčenou, navýsost klasickou, neprávem podceňovanou a již více než 60 let nepřetržitě vyráběnou modelovou řadou H-D. V kategorii „Open“ si potom mohou přijít na své všichni, kdo si chtějí zajezdit, nefňukat nad počasím a potkat se s podobnými nadšenci. Novinkou letošního ročníku je kategorie „XG“, jako platforma H-D, která – podobně jako Sportster – má skrytý potenciál, který si zasluhuje zvláštní pozornost. Kdokoli, kdo se zúčastní na jednostopém vozidle poháněným motorem, je vždy (a bude zase) srdečně vítán!

Všichni registrovaní jezdci absolvují stanovený okruh v běžném silničním provozu, měřící 88,3 km. Start i cíl okruhu v Harley-Davidson Plzeň. Za běžného provozu a při dodržení všech rychlostních limitů lze trať projet přibližně za 55 minut, pochopitelně s ohledem na počasí, momentální podmínky a stav vozovky.

Nejde ale o rychlost! Každý účastník Sportster Challenge obdrží již po absolvování 3 okruhů čestné uznání a pamětní odznak, při absolvování všech 6 okruhů obdrží kromě odznaku namísto čestného uznání speciální certifikát o absolvování více než 500km v sedle svého stroje za jediný den. Jezdci kategorie Sportster a XG, kteří absolvují kompletní trasu, získávají ke svému odznaku a certifikátu navíc účast v „Tombole vítězů“, která probíhá v rámci závěrečného ceremoniálu.

Pro zájemce budou připraveny též bezplatné testovací jízdy na motocyklech Harley-Davidson, k dispozici bude občerstvení a především setkání se starými i novými kamarády – milovníky jedné stopy!

Z bezpečnostních důvodů je počet účastníků 9. ročníku omezen na 90 startovních pozic, svoji registraci proto pošli bez zbytečného váhání na jiri.kolar@harley-davidson-plzen.cz . V emailu prosím uveď svoje jméno, příjmení, telefon a přidej tovární značku a typ svého stroje.

Šampóni a slečinky zůstanou doma, opravdoví srdcaři se potkají na Sportster Challenge 2019!


Program Sportster Challenge vol.9

pátek 4. října 2019

18:00 - 22:00            GRILL PARTY & "EARLY BIRD" REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ


sobota 5. října 2019

7:30 - 8:45                 REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ

09:00 – 09:25            Briefing

09:30                          START

15:30                          DO POSLEDNÍHO KOLA

16:30                          KONEC JÍZDY, UZAVŘENÍ TRATI

17:00                          TOMBOLA VÍTĚZŮ, závěrečný ceremoniál


Základní pravidla Sporstser Challenge 2019

Každý jezdec musí podepsat „poučení a prohlášení“. Jde o volnou jízdu v provozu, nikoli o rychlostní závod! Je třeba brát ohledy na ostatní, i na vlastní zdraví.

Jezdí se v běžném provozu a na vlastní nebezpečí. Každý jezdec je povinen dodržovat všechny dopravní předpisy a zásady bezpečné jízdy!

Motocykly se zjevnými a nebezpečnými defekty nebudou do Challenge příjaty.


Kategorie - ročník 2019:

Sportster

XG (modelová řada H-D Street)

Open (vše, co má dvě kola a motor)


Často kladené otázky:

Chtěl bych přijet už v pátek. Kde budu spát?

Pokud si vezmeš stan, spacák a karimatku, můžeš zakempovat na přímo na zahradě dealershipu. Toalety a voda budou k dispozici v pátek do 21:00 a v sobotu od 7:30 ráno, v budově dealerství ale nocování není možné. Jestliže máš raději soukromí a komfort hotelového pokoje, nejblíž je Ibis na Borských polích http://ibis-hotel-plzen.hotel.cz/. Motocykl můžeš nechat přes noc zaparkovaný v H-D Plzeň.

Co je vlastně Sportster Challenge?

Vytrvalostní volná jízda na motocyklech, v běžném silničním provozu. Jezdí se po stanoveném okruhu, v běžném provozu. Jeden okruh měří 88,3km, start/cíl je v H-D® Plzeň. Jeden okruh se dá za běžného provozu a dodržení rychlostních limitů objet za 55 min. Podle počtu ujetých okruhů se získávají různá ocenění…… a také je to mezinárodní setkání příznivců motocyklismu jako takového, těch s láskou ke „klasickému střihu a starým časům“ obzvláště.

Musím ujet všech 6 okruhů?

Rozhodně ne. Šest okruhů na Sportster Challenge znamená více než 500 km za jeden jediný den v sedle motocyklu, a ne každý se na to musí cítit. Kdo absolvuje okruhy 3, dostává „čestné uznání“ a pamětní odznak. Ovšem šampioni, kteří to dají (a je jich každý rok poměrně dost), dostanou jednak certifikát „víc než 500km za den v sedle motocyklu“, a ještě k tomu se zúčastní tzv. „Tomboly vítězů“.

Musím jet nutně a jedině na Sportsteru?

Určutě ne. I když je to „nejvíc“! Kategorie „Open“ počítá se všemi motocykly, ať už značky Harley-Davidson, nebo jakékoli jiné.  Jde o setkání lidí, které baví jezdit, Sportster nebo Harley rozhodně NENÍ podmínkou.

Musím se předem nějak registrovat?

Registrace předem sice není povinná, v ročníku 2019 je ale počet stratujících z bezpečnostních a kapacitních důvodů stanoven na 90 pozic. Svoji registraci proto raději pošli bez zbytečného váhání na jiri.kolar@harley-davidson-plzen.cz , ať ti něco neuteče. V emailu prosím uveď svoje jméno, příjmení, telefon a přidej tovární značku a typ svého stroje.

Těšíme se na účast všech odvážlivců, kteří se nenechají odradit trochou chladu, deště nebo sněhu :-)!

Zpět na předchozí stránku