Poslední novinky

PŘI POHLEDU NA MOTOCYKLY DARK CUSTOM POSKOČÍ SRDCE KAŽDÉHO REBELA

02 září 2015

Začni s tmavým malířským plátnem. Přidej koňskou sílu a duši. A udělej z toho své vlastní dílo. Harley-Davidson očesává motocykly řady Dark Custom na své mechanické minimum a zážitek z jízdy na rebelské maximum - cesta za svobodou a sebevyjádřením.

inline_o251140cc8356a15632927ba1255f685_30352cacfaad.jpg

Pro rok 2016, Harley-Davidson představuje v rámci řady Dark Custom nové motocykly Iron 883™ a Forty-Eight,® stroje, které nabízejí autentický a navíc cenově dostupný zážitek nové generaci jezdců. Kované, lisované a opracované do své minimalistické dokonalosti. Modely Iron a Forty-Eight skvěle balancují funkčnost a styl, který může rozhodně inspirovat k dalším úpravám.

"U modelů Dark Custom se zaměřujeme na krásu základní stavby motocyklu,” říká Harley-Davidson Styling Director Brad Richards. "Je to vše o kouzlu matic a šroubů, oceli a srdci stroje, kterým je motor Harley-Davidson V-Twin. Dark Custom se vrací k samotným kořenům stylu, ale zároveň vyzývá jezdce, aby se posouvali kupředu. Aby z motocyklu Dark Custom vytvořili svůj jedinečný model, a to použitím doplňků, vlastní invence nebo svých jezdeckých zážitků.”

Iron 883

Inspiraci jsme čerpali z garážových bobberů minulosti i současnosti. Nový Iron 883 je očesaný a záměrně syrový a drsný. Useknuté blatníky, černá hnací jednotka a výfuky, dragsterová řídítka a sólo sedlo evokují drsnost postranních městských uliček. Kryt vzduchového filtru jen potvrzuje autentičnost tohoto motocyklu. Bullet-hole detaily na krytu řemenu, kryty výfuků a svorka předního blatníku připomínají snahu závodníka vyšperkovat si svůj stroj.

Barvy i lak u modelu Iron 883 byly vybrány tak, aby co nejlépe skryly prach a špínu městského prostředí. Ideální pro jezdce, kteří netouží po zahradní hadici ani příjezdové cestě k vlastnímu domu.

"Má vize vždycky byla, že tento stroj bude lépe vypadat s trochou špíny a patiny,” říká Harley-Davidson Senior Stylist Dais Nagao, který byl hlavním designérem pro model Iron 883. "Je rychlý a obratný a pobízí jezdce podržet plyn. Ježděním může získat nějaké oděrky či škrábance. Tohle v továrně nezvládneme. To je výsadou majitele a stává se součástí příběhu každého motocyklu.”

Iron 883 je poháněn motorem 883cc Evolution® V-Twin, díky jehož výkonu se na světlech moc dlouho nezdržíte. Černé přední plovoucí brzdové kotouče, které doplňují černá 9-paprsková kola z litého hliníku se strojovým opracováním. Ty snižují neodpruženou hmotnost díky tomu, že dohromady váží 3,5 kg, což přispívá k většímu pohodlí a lepší celkové ovladatelnosti.

Řízení a ovládání je dále vylepšeno díky nové cartridge vidlicí a emulzním zadním tlumičům s progresivní pružinou, kterou lze snadno nastavit dle podmínek na cestě nebo váhy jezdce. Speciální klíč pod sedlem pro nastavení tlumičů. Sedlo spolujezdce ve stejném provedení jako sedlo jezdce je možné dokoupit prostřednictvím Harley-Davidson® Genuine Motor Parts & Accessories.

Iron 883 roku 2016 je k dispozici ve čtyřech barevných provedeních: Charcoal Satin, Black Denim nebo Olive Gold s eagle-and-shield logem na palivové nádrži nebo Hard Candy Custom Gold Flake s plameny a černými blatníky.

Forty-Eight®

Nový motocykl Forty-Eight se vyznačuje maskulinním vzhledem. Robustní 130mm široká přední pneumatika je zavěšena na 49mm široké vidlici, která je upevněná masivními trojitými hliníkovými úchyty a svorkou. Klasická buráková nádrž o objemu 7,9 litrů dotváří úzký sportovní profil. Useknuté blatníky odkrývají pneumatiku. Vyvážený poměr černé barvy a chromu má neočekávaný vizuální dopad.

"Nízká řídítka a dopředu umístěné nožní ovládací prvky posadí jezdce Forty-Eight do agresivní polohy, což jsme doplnili o pořádnou dávku stylu,” říká Ben McGinley, Harley-Davidson Industrial Designer/Stylist, hlavní designér tohoto projektu. "Velké přední kolo se valí ulicí jako parní válec. Ocelový vzduchový filtr jsme zmenšili a přidali jsme chrom výfukovému systému, což rozhodně přiláká spoustu zvědavých pohledů na motor, který pod palivovou nádrží působí větším dojmem. Tento motocykl bych popsal slovy jako funkční sval.”

Palivová nádrž je zdobená podélnými pruhy, připomínajícími styl 70. let, který tak často vidíme na současných custom motocyklech. Tyto linie jsou i na jiných částech motocyklu, jako je sedlo, kryty výfuků, rozeta a kryt řemenu. Nová lehká kola z litého hliníku s 9ti paprsky jsou v černém provedení se strojovými odlesky. Kombinace brzdového / koncového a směrového světla je zárukou zachování čisté linie zadního blatníku.

Nová cartridge vidlice o šířce 49mm, emulzní zadní tlumiče a progresivní pružiny jsou kombinací, která zajistí prémiovou jízdu, kterou bude mít jezdec plně pod kontrolou i v tom nejdrsnějším městském prostředí. Klíč pro nastavení tlumičů je pod sólosedlem, které bylo upraveno pro ještě více pohodlí při celodenní jízdě.

Forty-Eight pro rok 2016 je k dispozici ve čtyřech barevných provedeních: Vivid Black, Billet Silver, Velocity Red Sunglo a Olive Gold. Provedení Hard Candy Custom zahrnuje Hard Candy Cancun Blue Flake a Hard Candy Gold Flake.

Zpět na předchozí stránku